Stages of production of ready-mixed concrete

قالب‌های بتنی به زبان ساده، چیزی بیش از یک مانع جامد نیستند که باعث می‌شوند بتن در جای خود مستحکم بماند یا شکل خاصی به خود بگیرد. با این حال، بسیاری از سیستم‌های شکل‌گیری جدید (قالب‌بندی)، امکانات دیگری را نیز فراهم می‌کنند، از جمله تامین عایق یا جلوه‌های تزئینی خاص.

مزایای استفاده از دال بتنی یک طرفه

همان‌طور که در بالا توضیح دادیم، این دال‌ها در برابر زلزله مقاوم هستند و عایق حرارتی بسیار مناسبی به حساب می‌آیند. علاوه بر این، حالت و شکل‌شان ثابت می‌ماند و از ساختمان در برابر رطوبت محافظت می‌کنند.

همچنین استفاده از دال‌ بتنی یک طرفه بسیار آسان است و می‌توان به راحتی آن‌ها را به هر نوع سازه در حال ساختی منتقل کرد. این دال‌های یک طرفه در برابر آتش‌سوزی و حرارت نیز مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند.

اجرای دال‌های بتنی یک‌ طرفه باعث افزایش طول عمر بنا می‌شود و از هزینه‌های احتمالی تعمیر آن در آینده به شکل قابل توجهی کم می‌کند.

نحوه اجرای دال بتنی یک طرفه

در محل اجرای پروژه از قالب‌هایی سینی مانند استفاده می‌کنند که توسط داربست نگهداری می‌شوند تا دال یک طرفه بتنی حالت سفت به خود بگیرد.

بعد از سفت شدن بتن، قالب‌ها را که معمولا از جنس فولاد یا پلاستیک هستند، بر می‌دارند. جنس فولاد و پلاستیک در مستحکم شدن دال بتنی یک طرفه تاثیر فراوانی دارد.

روش اجرای دال بتنی یک طرفه معمولا به شکل زیر است.

تراز کردن دال بتنی یک طرفه

تراز به معنی پاک کردن بتن‌ها اضافی و همچنین پاکسازی نخاله‌های ساختمانی از سطح بتن است تا یک سطح صاف و مناسب شکل گیرد.

محدوده قیمت سیمان امروز اجرای دال بتنی یک طرفه

دال‌های بتنی یک طرفه ممکن است به صورت دال بتنی یک طرفه پیش ساخته باشند که در کارخانه تولید و به دست مصرف‌کننده می‌رسند یا ممکن است در محل ساخت سازه تولید شوند و مورد استفاده قرار بگیرند که قیمت سیمان هرکدام از آن‌ها متفاوت است.

البته باید به این نکته توجه کرد که قیمت دال بتنی یک طرفه با ضخامت آن نیز ارتباط مستقیمی دارد و هر چه ضخامت بیشتر باشد قیمت نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

قیمت دال بتنی یک طرفه به قیمت مواد استفاده شده در داخل آن یعنی شن و ماسه نیز بستگی دارد و با افزایش قیمت آن‌ها، قیمت دال بتنی یک طرف نیز بالا می‌رود.

مدت زمان مورد نیاز برای اجرای دال بتنی یک طرفه

اگر دال یک طرفه به صورت پیش ساخته باشد اجرای آن زمان‌بر نیست، اما برای ساخت دال بتنی یک طرفه در محل سازه به مدت تقریبی یک ماه نیاز دارید. زیرا زمان رسیدن مقاومت بتن به حدود 70 درصد 28 روز است که با توجه به موادی که در بتن استفاده می‌شود تا از وا رفتگی آن جلوگیری کرد، ممکن است این زمان تغییر کند.

باید اشاره کنیم که بهترین زمان اجرای دال بتنی با توجه به جواب آزمایش‌های نمونه دال بتنی تعیین می‌شود.

سیمان پرتلند معمولی یا سیمان تیپ 1 (Normal portland قیمت امروز سیمان cement.Type1)، در رنگ‌های سفید و خاکستری متداول‌ترین نوع سیمان است که به طور کلی در سراسر جهان به عنوان ماده اصلی بتن، ملات، گچ و دوغاب استفاده می‌شود. که در شرایط آب و هوای عادی و برای ساخت‌ و سازهای عمومی و مکان‌های عاری از سولفات به کار می‌رود. سیمان پرتلند در جزیره پورتلند انگلیس توسط جوزف آسپدین در سال 1824 استخراج شد.

سیمان Rizal Portland Super Type 1P به ویژه با مواد معدنی طبیعی تهیه و تولید می شود تا خصوصیات اضافی موجود در سیمان پرتلند معمولی را فراهم کند. جز mineral معدنی طبیعی (فیلیپین توف) افزایش قدرت و دوام را در طول زمان تضمین می کند. این مدت طولانی است که Rizal Portland Super را به عنوان انتخاب سازنده برای سازه هایی که برای نسل های بعدی دوام دارند ، ایمن کرده است.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.